Hlavní menu

Komponenty svítidel

Přehled komponentJedním z nejdůležitějších komponentů svítidel je objímka pro uchycení a vodivé připojení světelného zdroje. Jako výhradní distributor německého výrobce BJB dodáváme kompletní sortiment objímek pro žárovky, zářivky, výbojky, včetně konektorů pro COB LED čipy. Samozřejmostí jsou i varianty pro různá prostředí.

Neméně důležitou součástí jsou prvky pro připojení svítidla k napájení, tedy svorkovnice, konektoryvypínače. Jedná se opět o komponenty BJB. Dále jsou v naší nabídce i pojistkové držáky, patice pro kondenzátorystartéry tohoto výrobce.

Každý typ světelného zdroje vyžaduje jiné předřadné přístroje. Pro tyto komponenty jsme certifikovaným partnerem finského lídra Helvar. Jedná se o klasické tlumivky pro zářivky a výbojky, včetně startérůzapalovačů. Nejvýznamnějšími jsou však dnes elektronické předřadníky pro zářivky a výbojky. V nabídce jsou klasické i stmívatelné a to jak analogově (1–10V), tak digitálně s DALI protokolem.

Samostatnou kapitolou výrobků Helvar je řízení osvětlení, které začíná už u jednoduchých komponentů, které se montují přímo do svítidel v podobě pohybových čidel, čidel regulace na konstantní hodnotu nebo kombinace obojího v podobě multisenzoru.

Rok od roku silnější odvětví využití LED technologií ve svítidlech buduje zcela nové odvětví ve světelné technice. Snažíme se dodávat i zde ucelené řešení a koncept postupně budujeme spolu s nejnověji vyvíjejícími se trendy. SMD LED čipyCOB LED dodáváme od japonského výrobce Citizen. Podle požadavků jednotlivých výrobců svítidel jsme schopni navrhnout a dodat zákaznická řešení ve formě LED modulů. Pro napájení těchto modulů a COB čipů nabízíme proudové drivery firmy Helvar. Je možno dodat širokou škálu driverů, od nestmívatelných až po řiditelné DALI protokolem. Velmi důležitou součástí výkonových COB LED jsou chladiče. V rámci spolupráce s firmou MechaTronix můžeme navrhnout a dodat vhodné pasivní i aktivní typy chladičů v mnoha různých velikostech a provedeních.

LED technologii v podobě zdrojů, pásků, driverů proudovýchnapěťovýchRGB techniky dodáváme uceleně také od italského výrobce QLT. Tento výrobce nám poskytuje také kompletní sortiment transformátorů pro malé napětí různých výkonů a provedení, ať již se jedná o elektronické, magnetické, stmívatelné apod.

Široký sortiment tlumivekzapalovačů pro výbojové světelné zdroje nám dodává španělský výrobce Layrton. V případě požadavku na speciální sofistikované řešení pro sodíkové výbojky a jejich řízení výkonu astronomickými hodinami v podobě elektronických předřadníků, zejména pro veřejné osvětlení, jsme schopni dodat výrobky španělského výrobce Lumtec.

V našem sortimentu naleznete také širokou paletu kondenzátorů pro kompenzaci svítidel a pro rozběh motorů v různých provedeních.

Protože svítidla v běžném životě neslouží jen k zajištění optimálního osvětlení, ale leckdy nám mohou i zachránit život, je důležitým prvkem ve světelné technice i nouzové osvětlení. V tomto segmentu dodáváme nouzové invertory do svítidel a centrální bateriové systémy od předního polského výrobce Awex. Jedná se zejména o napájení svítidel se zářivkovými a LED zdroji v nouzovém režimu.

Aby byla naše nabídka komponentů ucelená a na trhu jedinečná, dodáváme výrobcům svítidel i vodiče od výrobce KABLO Vrchlabí.